מה ההבדל בין ביטוח מקיף לרכב לביטוח צד ג'?

אז מה ההבדל בין ביטוח מקיף וביטוח צד ג לרכב? כל עניין ביטוח לרכב חדש לכם? חובה, מקיף, צד ג', הכל נשמע לכם קצת אותו הדבר ואתם לא מבינים למה המחירים שונים? אל דאגה! כמה דקות ונשים אתכם על הדרך הנכונה לקראת רכישת חבילת הביטוח שמתאימה לצרכים שלכם.

ביטוח חובה

ביטוח חובה לרכב הוא כמשתמע, חובה. חובה לרכוש אותו, חובה לשמור עותק של תעודת הביטוח ברכב בכל עת וזה המסמך שיש להציג לגורם אכיפת החוק יחד עם רישיון רכב. קונים רכב חדש או יד שניה מסוכנות? לא תוכלו לצאת ממגרש החניה ללא הצגת תעודת ביטוח חובה. חד משמעית, נהיגה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק.

אז למה משמש ביטוח כזה? ביטוח חובה מכסה את הנהג, נוסעים שהסיע ברכב או כל אדם אחר שמעורב בתאונה בגין עלויות של נזקי גוף בלבד. מתוך כך נגזר שביטוח חובה איננו מכסה אתכם על נזקים לרכב או רכוש.

ביטוח מקיף

על מנת לוודא שתהנו מזיכוי עבור נזק שייגרם לרכב שלכם, לרכב מעורב אחר ולרכוש שניזוק בעת התאונה תוכלו לבחור להוסיף ביטוח מקיף. תנאי פוליסת ביטוח רכב מקיף משתנה בין חברות הביטוח ויש לבדוק אילו סעיפים וכיסויים חשובים לכם ואילו פחות. ככלל, ביטוח מקיף הוא החלופה שמעניקה את מירב הכיסויים והיא היקרה על פני ביטוח צד ג' (שתיכף נגע בו). לכן, כמו כל סוג של ביטוח יש לבחון דרכים להוזיל את מחיר הפרמיה (דמי הביטוח אותם ישלם המבוטח לחברת הביטוח).

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' יעניק לכם כיסוי בגין נזק לצד שלישי בלבד. נזק שייגרם לרכב שבו אתם נוהגים לא יכוסה ע"י ביטוח צד ג' ולכן אתם נותרים עם הסיכון שתאלצו לממן את עלות הנזק בעצמכם. מתוך כך ניתן להסיק שהסיבה העיקרית לבחירת ביטוח צד ג' על פני ביטוח מקיף היא סיבה כלכלית. ביטוח צד ג' זול יותר מביטוח מקיף אך הוא מעניק כיסוי חשוב שכן נזק לצד שלישי (רכב רכוש) עלול בהחלט להגיע לסכומים גבוהים שיהוו מעמסה גדולה עליכם ללא עזרת הביטוח. שימו לב לסעיף גבול האחריות שמציעה חברת הביטוח – זהו הסכום המקסימלי שהפוליסה תכסה במקרה של נזק לצד שלישי.

ולסיכומו של עניין

למרות שאין חוקיות חד משמעית לגבי כדאיות ביטוח אחד על פני השני, נהגים שרכבם יקר יחסית יעדיפו ביטוח מקיף מכיוון ועלויות תיקון הרכב צפויות להיות גבוהות. נהגים שרכבכם אינו חדש או יקר מומלץ שיוסיפו לכל הפחות ביטוח צד ג'.

הכנסו ל weSure לרכישת חבילת ביטוח מותאמת בקלות ובאופן שקוף למשתמש!

 

ט.ל.ח.
כתבה זו מובאת להרחבת הדעת וכשירות לציבור בלבד. אין באמור בכתבה זאת משום המלצה לרכישת ביטוח ו/או ייעוץ בתחום הביטוח ו/או משום תחליף לביצוע הבירור המקדמי הנדרש לפני עריכת ביטוח ע"י הנהג ו/או המבוטח. לפני רכישת ביטוח, לרבות ביטוח רכב, על הנהג ו/או המבוטח לבצע בירור מקדמי של צרכיו ו/או התייעץ עם גורם מקצועי מטעמו. ווישור ביטוח אינה לוקחת אחריות על המלצותיה בכתבה זו, ככל ומדובר בהמלצות, ואין בכתבה זו משום תחליף לביצוע כלל הפעולות המקדמיות הנדרשות כאמור ע"י הנהג ו/או המובטח, ואין בכתבה זו משום תחליף לשיקול הדעת המלא של הנהג ו/או המובטח בעת עריכת הביטוח.