במהלך חיינו אנו צוברים נכסים תרבותיים, חינוכיים, רוחניים וגם רכוש מסוגים שונים. הנכסים היקרים ביותר של משפחה ממוצעת הינם הדירה והרכב המשפחתי, שלא לדבר על המשפחה עצמה, בן/ת זוג וילדים שאותם לא ניתן להעריך בממון.

הנכסים שרכשנו בעמל רב חשופים, לרוע מזלנו, לפגיעות צפויות ובלתי צפויות אשר עלולות לגרום  לנו לנזק כלכלי ולעוגמת נפש. בעולם אוטופי, בו היינו יכולים להבטיח לעצמנו כי לעולם לא ייגרם לרכושנו נזק, או, יקרו לנו רק נזקים בהיקף כספי כזה שאנו יכולים לשאת בו, לא היינו רוכשים פוליסות ביטוח ותעשיית הביטוח היתה מן הסתם מתייתרת אבל, לצערנו, עולם כזה קיים אולי אבל ביקום מקביל, לא על פני כדור הארץ. בעולם שלנו, לצערנו, יש אירועים בלתי צפויים, יש תאונות, נזקי טבע ואף אסונות מעשה ידי אדם. יש נזקים קטנים ויש גדולים, יש הזויים כאילו הגיעו מתעשיית הסרטים ויש כאלו שנראים בלתי הגיוניים בעליל.
זהו בעצם הבסיס לקיומה של תעשיית הביטוח.

בתחום הפסיכולוגיה, הכלכלה ותורת המשחקים יש מושגים הקשורים להתנהגות בתנאי אי וודאות. כל אדם מתייחס באופן מסוים לסיכונים: חלק מהאנשים הם שונאי סיכון, חלקם אוהבי סיכון, בעוד האחרים אדישים ביחס ללקיחת סיכון. אוהבי סיכון ינהלו את חייהם כאילו הם בעולם האוטופי (הדמיוני) ולא ידאגו להגן על רכושם. סוג זה של אנשים מנחם את עצמו ב"לי זה לא יקרה" ואם יקרה "נסתדר". על אנשים אלו מרבים לקרוא בעיתון לאחר שנשארו חסרי כל בעקבות אירוע ש"לקח" את רכושם… אנשים אלו לקחו על עצמם משימה להיות המבטח של עצמם.

לעומת זאת, שנאת סיכון היא ההסתייגות של אדם לקבל עסקה שתוצאתה אינה ודאית, על פני עסקה שתוצאתה ודאית יותר, גם אם הרווח הצפוי בעסקה הוודאית נמוך יותר. שונאי סיכון מכלכלים את צעדיהם בתבונה, תוך דאגה למשפחתם ולרכושם. שונא הסיכון מבקש שקט נפשי בכל הקשור לרכושו והוא מקבל אותו על ידי העברת הסיכון לאחר.

הנטייה לקחת סיכונים היא תכונה מאד משמעותית בקבלת החלטות. הטיפוס שאוהב סיכונים, יחפש את המצב שבו יש סיכון גדול יותר וייהנה להמר עליו, לעומת הטיפוס שנמנע מלקחת סיכון, שיראה את אותה סיטואציה כסכנה מיותרת. קיימת גם אפשרות של “הימנעות”, שמשמעה בחירה שלא להיכנס לסיכון בכלל בכך שלא נהיה בעלי רכוש… אבל אנו כאן בשביל לדבר אל בעלי הרכוש.

העברת הסיכון המקובלת ביותר הינה לחברת ביטוח, בדרך של רכישת פוליסת ביטוח (רכישת פוליסה). זוהי הנקודה בה אתה כבעל רכוש שונא סיכון ואנחנו כחברת ביטוח "אוהבת סיכון" נפגשים.

כאשר רכשת אצלנו ב- weSure פוליסה לביטוח רכושך, הבטחת לעצמך כי בעת אירוע כתוצאה מסיכון המכוסה בפוליסה אנו, חברת הביטוח שלך, נעמוד לצידך מרגע קרות האירוע ועד לסיום הטיפול בתביעה (אופן הטיפול בתביעה).

הפיצוי שתקבל בגין הנזקים שקרו באירוע יאפשר לך להמשיך בשגרת חייך. שוב עשית החלטה נבונה ואחראית וגילית כמה אתה דואג למשפחתך.

אם אתה עדיין מתלבט לאיזו קבוצת אנשים אתה שייך ואיזה ביטוח מתאים לך, אנו מזמינים אותך להתייעץ עמנו.