ביטוח לרכב ללא עבר ביטוחי

אם פניתם לרכישת ביטוח מקיף או צד ג' לרכב בטח שמתם לב לשאלות של חברת הביטוח בנוגע לעבר הביטוחי שלכם כנהגים. כמו: האם הייתם מעורבים בתאונות? הגשתם תביעות לחברת הביטוח? האם רישיון הנהיגה שלכם נשלל בעבר?

ביטוח רכב ללא עבר ביטוחי

עבר ביטוחי

חברת הביטוח מעוניינת לדעת את העבר הביטוחי שלכם. מדוע? על מנת להעריך את הסיכוי, או למעשה את הסיכון, שתהיו מעורבים באירוע ביטוחי בשנה הקרובה. אם העבר הביטוחי שלכם נקי, מחיר הפרמיה שלכם יהיה זול יותר בהשוואה לנהגים שבעבר הביטוחי שלהם יש תביעות לביטוח ואירועים תחבורתיים או חלילה שלילת רישיון. לרוב, חברות הביטוח מתעניינות בשלוש השנים האחרונות.

מכאן החשיבות לשמור על עבר ביטוחי נקי. נהגים אלו נקראים גם "נהגים ללא עבר ביטוחי" והם יכולים לקבל מחברת הביטוח "אישור על העדר תביעות". בהמשך לכך, נהגים רבים בוחרים שלא להפעיל את הביטוח כדי לא להכתים את אותו עבר ביטוחי. בואו ננתח את זה רגע. מחד, הגיוני לחשוש מעליית מחיר הפרמיה בעתיד. מאידך, חשוב לקבל החלטות כלכליות נכונות. שילמתם את דמי הביטוח (הפרמיה) השנתיים על מנת להיות מכוסים במקרה של נזק. אם הנזק לרכב משמעותי, כדאי לספוג את עליית הפרמיה בעתיד ואפילו את ההשתתפות העצמית כדי להימנע מהוצאה כספית גדולה לתיקון הנזק או קניית רכב חדש בעצמכם.

דוח עבר ביטוחי

על מנת להכיר ואף להציג את העבר הביטוחי שלכם, ניתן לקבל מחברת הביטוח או לגשת לדוח עבר ביטוחי באתר משרד האוצר הר הביטוח. מציין את פרטי הרכב, ומפרט את התביעות שהוגשו בשלוש השנים האחרונות, תאריכי התביעה, הסכום ששולם ללקוח, האם התקבל סכום של שיבוב, ומצב התביעה. הדוח רלוונטי בעיקר לאלה הרוכשים ביטוח מקיף ו/או ביטוח צד ג'. יחד עם זאת, החברות מחויבות למסור דוח תביעות גם במסגרת פוליסת החובה בגין תביעות גוף ובמקרים רבים דוח התביעות כולל בחלק נפרד גם מידע לגבי תביעות חובה (ככל שהרכב המבוטח היה מבוטח באותה חברה גם בביטוח רכב רכוש וגם בחובה.

 

הכנסו לרכישת ביטוח רכב באתר weSure בקלות ובאופן שקוף למשתמש!

 • האם אני חייב לרכוש ביטוח מקיף וחובה יחדיו בחברת ווישור?

  ביטוח מקיףביטוח רכב חובה

  כמובן שאינך מחויב בכך. אם תרכוש ביטוח חובה ומקיף יחדיו ב- weSure אתה עשוי לקבל הנחה בדמי הביטוח (בכפוף לשיקול דעת החברה). בנוסף, במקרה תביעה, לא עלינו, הטיפול ייעשה מול חברה אחת ובהמצאת מסמכים פעם אחת, במידה וכתוצאה ממקרה ביטוח היתה פגיעת גוף ורכוש.

 • האם לבטח את הרכב שלי בביטוח מקיף או בביטוח צד ג' בלבד?

  ביטוח מקיףביטוח צד ג'

  על שאלה זו תוכל רק אתה לענות... אולם, לרוב נהוג לבטח כלי רכב ישנים רק בביטוח צד ג'. חשוב לדעת, כי ביטוח מקיף הינו ביטוח רחב יותר המעניק כיסוי לרכב עצמו כתוצאה מהסיכונים המכוסים בפוליסה, וכן נזקים לרכוש צד שלישי עד לגבול האחריות הנקוב במפרט. ביטוח צד שלישי מוגבל לחבות (אחריות) לנזקי רכוש כלפי צד שלישי בלבד.
  חשוב מאוד שתתאים את הביטוח בהתאם לצרכיך והיכולת הכלכלית שלך לעמוד בנזקים לרכב עצמו, ככל שלא בחרת לבטח את הרכב בביטוח מקיף. כמובן שרכב משועבד מחויב ע"י הבנק המלווה בביטוח מקיף הכולל סעיף שעבוד לבנק

 • מדוע חשוב לבטח את הרכב?

  ביטוח מקיף

  הרכב הינו נכס חשוב ומשמעותי ולכן קיים אינטרס מובהק להגן עליו. הרכב משמש אותנו לניידות יומיומית בכבישי הארץ וככזה טומן בחובו סיכונים לא מבוטלים וחושף אותנו לנזקים משמעותיים לרכב ולאחריות כלפי רכוש צד שלישי. הדרך היעילה המצויה הינה ביטוח הרכב. אי עריכת ביטוח כאמור עלול לחשוף אותך לאובדן הרכב כתוצאה מתאונה, גניבת הרכב, נזקי טבע, אש, ולנזקי רכוש צד שלישי והוצאות נוספות ומשמעותיות שיקשו עליך ועל משפחתך לחזור לשיגרה.

 

ט.ל.ח.
כתבה זו מובאת להרחבת הדעת וכשירות לציבור בלבד. אין באמור בכתבה זאת משום המלצה לרכישת ביטוח ו/או ייעוץ בתחום הביטוח ו/או משום תחליף לביצוע הבירור המקדמי הנדרש לפני עריכת ביטוח ע"י הנהג ו/או המבוטח. לפני רכישת ביטוח, לרבות ביטוח רכב, על הנהג ו/או המבוטח לבצע בירור מקדמי של צרכיו ו/או התייעץ עם גורם מקצועי מטעמו. ווישור ביטוח אינה לוקחת אחריות על המלצותיה בכתבה זו, ככל ומדובר בהמלצות, ואין בכתבה זו משום תחליף לביצוע כלל הפעולות המקדמיות הנדרשות כאמור ע"י הנהג ו/או המובטח, ואין בכתבה זו משום תחליף לשיקול הדעת המלא של הנהג ו/או המובטח בעת עריכת הביטוח.