טיפים לביטוח רכב

ריכזנו בשבילכם 5 טיפים שחשוב לדעת לפני שרוכשים ביטוח רכב:

1. האם לחברה יש תהליך רכישה דיגיטלי?

לחלק גדול מחברות הביטוח קיים תהליך דיגיטלי לרכישת ביטוח רכב. זהו לרוב תהליך מכירה פשוט, דינמי ומהיר. בנוסף, התהליך שקוף לכם המשתמשים ומעיד גם על היכולות הדיגיטליות של החברה גם בהמשך הדרך כשתפנו לקבלת שירותים בפוליסה.

2. חייבים ביטוח חובה?

כן! על פי החוק, כל מי שמשתמש ברכב מנועי חייב שיהיה לו פוליסת ביטוח רכב חובה. ביטוח חובה מכסה אך ורק נזקי גוף שנגרמו למבוטח ולכל המעורבים בתאונה ללא קשר למידת האשמה בתאונה. ביטוח חובה לא נמכר על ידי המדינה ויש פער בין חברות הביטוח. במחשבון באתר משרד האוצר ניתן להשוואת בין כל חברות הביטוח.

3. ומה עם ביטוח מקיף או צד ג'?

לרוב, אם הרכב שלכם ישן אז מספיק רק צד ג', שיכסה נזקים שנגרמו לצד שלישי בשל רשלנות שלכם. לכלי רכב חדשים או עם שווי גבוה עדיף לרכוש ביטוח מקיף, שיכסה נזקים לרכב.

4. שימו לב לדרישות המיגון

כדי למנוע גניבות, חברות ביטוח דורשות אמצעי מיגון כגון קודן, מערכת איתור פעילה/חצי פעילה. חשוב להעביר לחברת הביטוח אישור על אמצעי המיגון שיש ברכב, כדי להוריד את הפרמיה וגם כי מדובר בתנאים שבלעדיהם עלולים לבטל את הפוליסה.

5. השתתפות עצמית

גובה השתתפות עצמית הוא לא אחיד, ותמורת פרמיה נוספת אפשרי להפחית אותו או להיפך להוזיל את הפרמיה אם נבקש להגדיל את גובה ההשתתפות העצמית (טוב עבור נהגים טובים). חשוב לשים לב שגובה ההשתתפות העצמית משתנה עבור תיקון במוסך הסדר, תיקון במוסך פרטי (גבוה יותר), ירידת ערך ונזק לצד ג'.

 

עוד שאלות? כנסו ל weSure

 • הרכב שלי נפגע על ידי צד ג', מה עליי לעשות?

  ביטוח מקיףתביעות

  אם אינך אשם בתאונה, מומלץ לקבל אצלנו מסמך בשם "אישור אי הגשה" ולפנות בתביעה לחברת הביטוח של צד ג'. בדרך זאת, לא נפגעת הנחת היעדר התביעות שלך בשנה הבאה וגם אינך משלם השתתפות עצמית.
  אם צד ג' מתכחש לאחריותו, תוכל תמיד להפעיל את פוליסת הביטוח שלך אצלנו, בכפוף לכיסוי הביטוחי ולתנאי הפוליסה.
  בכל מקרה, מומלץ לתקן את הרכב במוסך הסדר של weSure כדי שתבטיח שאם תחזור להפעיל את הפוליסה, תהנה מהשתתפות עצמית מוקטנת.

 • כיצד נקבעת פרמיית הביטוח בביטוח רכב מקיף?

  ביטוח מקיף

  פרמיית ביטוח רכב המקיף תלויה בשני גורמים עיקריים: הרכב המבוטח (ערך הרכב, עד כמה הרכב גניב, עלות החלפים במקרה של תאונה וכו') והנהגים שינהגו ברכב. ביחס לנהגים הנוהגים ברכב, ככל שהנהיגה ברכב תוגבל לנהגים נקובים בשם, לא תתאפשר נהיגת נהגים צעירים והעבר הביטוחי שלך יהיה טוב יותר (מספר הפעמים שתבעת את חברת הביטוח בביטוח מקיף), כך הפרמיה תהא נמוכה יותר. שים לב, אם ינהג ברכב בעת תאונה נהג שאינו מורשה לנהוג ברכב (לדוגמה, בפוליסה ביקשת כיסוי לנהגים מגיל 24 ומעלה וברכב נהג בן 22) לא יהיה לך כיסוי ביטוחי.

 • כיצד ניתן לדבר איתנו?

  מי אנחנו?

  ניתן לדבר איתנו במייל: service@we-sure.co.il, בטלפון: 6835* או ברשתות החברתיות (חפשו wesure באינסטגרם או בטוויטר)

 • מה עליי לעשות במקרה של תאונת דרכים?

  ביטוח רכב חובהתביעותתביעות רכב חובה

  ראשית, תתקשר למשפחה שלך ותעדכן אותם שהכל בסדר. אחרי שתסדיר את הנשימה, אתה מוזמן להיכנס לאיזור האישי שלך באתר האינטרנט ולדווח על האירוע. ניתן גם להתקשר אלינו למספר *6835. כך, גם אנחנו נדע שקרתה לך תאונה ונוכל לטפל בך במהרה.

 

ט.ל.ח.
כתבה זו מובאת להרחבת הדעת וכשירות לציבור בלבד. אין באמור בכתבה זאת משום המלצה לרכישת ביטוח ו/או ייעוץ בתחום הביטוח ו/או משום תחליף לביצוע הבירור המקדמי הנדרש לפני עריכת ביטוח ע"י הנהג ו/או המבוטח. לפני רכישת ביטוח, לרבות ביטוח רכב, על הנהג ו/או המבוטח לבצע בירור מקדמי של צרכיו ו/או התייעץ עם גורם מקצועי מטעמו. ווישור ביטוח אינה לוקחת אחריות על המלצותיה בכתבה זו, ככל ומדובר בהמלצות, ואין בכתבה זו משום תחליף לביצוע כלל הפעולות המקדמיות הנדרשות כאמור ע"י הנהג ו/או המובטח, ואין בכתבה זו משום תחליף לשיקול הדעת המלא של הנהג ו/או המובטח בעת עריכת הביטוח.