בקצרה לחסרי הסבלנות:

 • ברכישה של פוליסת ביטוח לרכב, אנו נדרשים בדרך כלל, לספק דוח עבר ביטוחי, הידוע גם כ"דוח היעדר תביעות"
 • הדוח מראה את ההיסטוריה הביטוחית של בעלי הרכב בשלוש השנים האחרונות – האם היו תביעות לביטוח (וכמה) או לא
 • בעלי "עבר ביטוחי נקי", ללא תביעות, יקבלו גם תנאים אטרקטיביים יותר בביטוח, כולל בדרך כלל הפחתה משמעותית בפרמיה
 • את הדוח אנו אמורים לקבל בכל שנה מהמבטח, אך ניתן גם להוציא אותו בקלות מאתר הר הביטוח של רשות שוק ההון

קונים רכב? שיהיה בשעה טובה! אתם בוודאי כבר יודעים שהצעד הראשון לנהיגה בטוחה, עוד לפני שהתיישבתם מול ההגה, הוא לרכוש ביטוח רכב בהתאם לצרכים שלכם. רגע לפני שתתקשרו לחברת הביטוח כדי לקבל הצעת מחיר לביטוח מקיף ו/או ביטוח צד ג', חשוב לדעת שבמקרים רבים תתבקשו לספק לחברה "דוח עבר ביטוחי", הידוע גם כ"דוח היעדר תביעות".

למה הכוונה? בעת רכישה של רכב (חדש או משומש), וגם כאשר אתם עוברים מחברת ביטוח אחת לאחרת, לחברת הביטוח החדשה אין מידע על העבר הביטוחי שלכם, כלומר, האם תבעתם את הביטוח, כמה פעמים ובאילו סכומים. הדרך שלה, לקבל את המידע באופן בטוח ואמין היא לרוב באמצעות דוח העבר הביטוחי, שמכיל בדיוק את הפרטים הללו.

ביטוח רכב זול

מהו דוח עבר ביטוחי?

הדוח מציין את פרטי הרכב,  ומפרט את התביעות שהוגשו בשלוש השנים האחרונות, תאריכי התביעה, הסכום ששולם ללקוח, האם התקבל סכום של שיבוב (כלומר מצב בו חברת הביטוח שילמה את הנזק אבל היות והאחריות היתה על צד ג' היא פנתה אליו ותבעה אותו בגין הנזקים ששילמה למבוטח שלה) ומצב התביעה (האם היא עדיין מתנהלת, או שנסגרה). כאמור, מדובר בדוח הרלוונטי בעיקר לאלה הרוכשים ביטוח מקיף ו/או ביטוח צד ג'. עם זאת החברות מחויבות למסור דוח תביעות גם במסגרת פוליסת החובה בגין תביעות גוף ובמקרים רבים דוח התביעות כולל בחלק נפרד גם מידע לגבי תביעות חובה (ככל שהרכב המבוטח היה מבוטח באותה חברה גם בביטוח רכב רכוש וגם בחובה).

יש לכם עבר ביטוחי נקי?

לא תבעתם כלל את הביטוח? מצוין! גם המידע הזה ייכלל בדוח (בדרך כלל יהיה רשום שלא הוגשו תביעות), ויעניק לכם סטטוס "נחשק במיוחד". שלוש שנים ללא אף תביעה מעידות על כך שאתם נהגים זהירים ודואגים לשמור על שלומכם, על שלומם של המשתמשים האחרים בדרך – וגם על שלמותו של הרכב. לכן, חברות הביטוח ישמחו להציע לכם הפחתה משמעותית בפרמיה על הביטוח המקיף, כשהפער יכול להגיע גם לעשרות אחוזים. במילים אחרות, דוח העבר הביטוחי או מסמך היעדר תביעות משמש את חברת הביטוח כדי להעריך את הסיכוי שתתבעו את ביטוח הרכב החדש שלכם בעתיד, וכך היא יכולה לתמחר את הפרמיה עבור כל רוכש ורוכשת בנפרד.

 • האם אני חייב לרכוש ביטוח מקיף וחובה יחדיו בחברת ווישור?

  ביטוח מקיףביטוח רכב חובה

  כמובן שאינך מחויב בכך. אם תרכוש ביטוח חובה ומקיף יחדיו ב- weSure אתה עשוי לקבל הנחה בדמי הביטוח (בכפוף לשיקול דעת החברה). בנוסף, במקרה תביעה, לא עלינו, הטיפול ייעשה מול חברה אחת ובהמצאת מסמכים פעם אחת, במידה וכתוצאה ממקרה ביטוח היתה פגיעת גוף ורכוש.

 • כיצד נקבעת פרמיית הביטוח בביטוח רכב מקיף?

  ביטוח מקיף

  פרמיית ביטוח רכב המקיף תלויה בשני גורמים עיקריים: הרכב המבוטח (ערך הרכב, עד כמה הרכב גניב, עלות החלפים במקרה של תאונה וכו') והנהגים שינהגו ברכב. ביחס לנהגים הנוהגים ברכב, ככל שהנהיגה ברכב תוגבל לנהגים נקובים בשם, לא תתאפשר נהיגת נהגים צעירים והעבר הביטוחי שלך יהיה טוב יותר (מספר הפעמים שתבעת את חברת הביטוח בביטוח מקיף), כך הפרמיה תהא נמוכה יותר. שים לב, אם ינהג ברכב בעת תאונה נהג שאינו מורשה לנהוג ברכב (לדוגמה, בפוליסה ביקשת כיסוי לנהגים מגיל 24 ומעלה וברכב נהג בן 22) לא יהיה לך כיסוי ביטוחי.

 • רכשתי רכב, האם אוכל להשתמש בתעודת החובה של בעל הרכב הקודם?

  ביטוח רכב חובה

  איננו ממליצים להשתמש או להסתמך על תעודת הביטוח הקיימת של בעל הרכב הקודם. במצבים מסוימים הינך עלול להיות חשוף מבחינה ביטוחית דבר שיכול להוביל לפגיעה כלכלית בך ובמשפחתך וכן לסנקציות פליליות, בהתאם לקבוע בדין.

 • מהם הסיכונים המבוטחים לרכב עצמו בביטוח מקיף?

  ביטוח מקיףתביעות מקיף

  1. אש, ברק, התפוצצות, התלקחות;
  2. התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא;
  3. גניבה;
  4. כל נזק שנגרם עקב גניבה, תוך כדי גניבה ובעת נסיון גניבה;
  5. שטפון, סערה, שלג, ברד, התפרצות הר געש;
  6. מעשה זדון; אולם אם נגרם מקרה הביטוח בידי המבוטח או בידי מי מטעמו במתכוון, פטור המבטח מחבותו.
  חשוב לעיין בתנאי הפוליסה לרבות התנאים הכלליים וכן הסייגים והמגבלות הנקובים בתנאי הפוליסה

איך מקבלים את הדוח?

מדי שנה, אמורות חברות הביטוח לשלוח למבוטחים את דוח העבר הביטוחי עבור הרכב שברשותם. עם זאת, ייתכן והמסמך לא מגיע למקום הנכון, ובמקרים אחרים, אנחנו פשוט לא זוכרים היכן שמרנו את המסמך החשוב הזה, אם בכלל. משרד האוצר החליט לפתור את הבעיה, ובאתר "הר הביטוח" שיזם, ובו יכולים כל אחד ואחת מאיתנו לבדוק אילו פוליסות ביטוח מופיעות על שמם, ניתן גם להזמין דוח עבר ביטוחי בקלות ובמהירות, ללא תשלום. זאת, כחלק ממטרת האתר – לעודד את התחרות בתחום הביטוח ולהקל על חסמי המעבר בין החברות השונות בתחום. ניתן להדפיס את הדוח או אף לשלוח אותו ישירות במייל מתוך האתר לחברה אליה רוצים להפנות אותו.

גם מי שהיה מבוטח במספר חברות ביטוח בשלוש השנים האחרונות, כבר לא צריך להתדפק על המוקדים הטלפוניים שלהם ולבדוק את הדואר מדי יום, שכן את כל המידע הזה, ניתן לקבל בדוח העבר הביטוחי המרוכז שמופק באתר הר הביטוח. כל מה שנדרש הוא להזדהות באתר באמצעות כמה שאלות פשוטות, ומיד לאחר מכן לבחור באפשרות "עבר ביטוחי לרכב". יש לציין שהדוח זמין גם באתר של חברת הביטוח בה אתם מבוטחים.

אנחנו ב- weSure מציעים היום לקהל הנהגים והנהגות בישראל ביטוחי רכב ודירה (חכו להפתעות בהמשך) מותאמים אישית. בחרנו להתחיל את ההרפתקה שלנו בבית, בישראל, ולהציע לציבור חווית ביטוח דיגיטלית שהוא לא היה מורגל בה בעבר – רכישת ביטוח בכמה לחיצות כפתור, בשפה פשוטה, שקופה וברורה ותוך אפשרות לבנות חבילת ביטוח בהתאמה אישית למאפיינים של כל מבוטח וכמובן טיפול מהיר ויעיל בתביעות של המבוטחים שלנו, והכי חשוב, ללא טפסים מיותרים.

יש לכם עוד שאלות?