מה זה ביטוח דירה צד ג' ולמה כדאי לעשות?

לפני שנסביר מהו ביטוח דירה צד ג', מה הוא כולל ולמה הוא עלול להיות רלוונטי לנו, נזכיר שביטוח דירה מתחלק לכמה סוגים עיקריים:

חברות הביטוח מציעות פתרונות ביטוח מגוונים נוספים. לדוגמא, ביטוח מבנה משכנתא אשר מחליף את ביטוח המבנה שנמכר בבנק בעת לקיחת משכנתא, ביטוח "משלים" למשכנתא שנלקחה בבנק, וביטוחים ממוקדים אחרים.

למה ביטוח דירה צד ג

ביטוח דירה צד ג'

בעת רכישת ביטוח, ניתן במרבית חברות הביטוח להסיר ולהוסיף כיסויים לפוליסה. הרחבה מעניינת אחת היא ביטוח דירה צד ג'. ביטוח כזה מגן עלינו מפני נזקים לגוף או לרכוש של אדם אחר שאינו גר בבית או עובד בו. אירועים בלתי צפויים עלולים לגרום לנזק לדירה או לתכולתה (כיסויים סטנדרטיים אשר נרכשים היום). באותה מידה, יכולים להתרחש אירועים שיובילו לפגיעה בצד שלישי שמבקר בדירה, לרכוש שלו/ה או למצב שבו נזק בדירתכם גרם לנזק לדירות סמוכות למשל.

מה כולל ביטוח דירה צד ג'?

ביטוחי דירה מבנה ותכולה מעניקים כיסוי עבור נזק לרכוש שלנו בלבד. להבדיל, ביטוח דירה צד ג ייתן מענה במקרה של נזק לגופו או לרכושו של אדם שלישי שנגרם בדירה שלנו. במידה ואדם נפגע בדירה שלנו הוא יוכל לתבוע פיצויים מחברת הביטוח שלנו. ביטוח דירה צד ג', במרבית המקרים, נותן כיסוי במקרים של מוות, מחלה, פגיעה או ליקוי גופני ונפשי של צד שלישי, והכל בהתאם לתנאי הפוליסה.

 • דירתי ניזוקה מאש בשל שריפה של דירת השכן. מה עלי לעשות?

  תביעותתביעות דירה

  במקרה של שריפה/נזק שנגרמו לדעתך באשמת צד שלישי ו/או עקב רשלנותם, באפשרותך לפעול באחת הדרכים שלהלן: לתבוע את הנזקים ישירות מהצד השלישי שהינו גורם הנזק. במקרה כזה, תקבל מאיתנו מסמך בשם "אישור אי הגשה", אותו תצרף לתביעה כלפי צד שלישי. בנוסף, לא תרשם לחובתך תביעה בפוליסה ולא תחוייב בתשלום השתתפות עצמית. אם צד שלישי מתכחש לאחריותו, תוכל תמיד להפעיל את הפוליסה בחברתנו, בכפוף לכיסוי הביטוחי ולתנאי הפוליסה

 • האם הדירה שלי מבוטחת כתוצאה ממעשה טרור?

  ביטוח דירותתביעותתביעות דירה

  דירות מגורים ותכולתן מבוטחות, בגין נזקי טרור, באמצעות המדינה מכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים. לפיכך, הפוליסה התקנית מחריגה כיסוי זה, אך ניתן לרכוש הרחבה בגין אירועים אלה. ההרחבה כוללת פיצוי בגין נזק פיזי מלא או חלקי לדירה ו/או לתכולה, אם בוטחה. חשוב להדגיש שהכיסוי מוגבל לסכום ההפרש שבין סכום הביטוח של הרכוש המבוטח (מבנה או תכולה) לבין סכום הפיצוי הניתן מכוח חוק מס רכוש וקרן פיצויים. זאת אומרת, הכיסוי הינו שיורי, המכסה אם ורק בגין הנזקים שאינם מכוסים על ידי חוק מס רכוש ועד סכום הביטוח המופיע בפוליסה בגין ההרחבה.

 • האם כדאי לרכוש גם כיסוי נגד רעידות אדמה?

  ביטוח דירות

  ברור. הסטטיסטיקה במדינת ישראל מוכיחה שכל 80 שנים, בערך, מתרחשת רעידת אדמה חזקה ומדי מספר שנים מתרחשות גם רעידות אדמה קלות. למה לך לקחת את הסיכון ולוותר על כיסוי זול יחסית אצלנו ב- weSure?

 • כיצד ניתן לדבר איתנו?

  מי אנחנו?

  ניתן לדבר איתנו במייל: service@we-sure.co.il, בטלפון: 6835* או ברשתות החברתיות (חפשו wesure באינסטגרם או בטוויטר)

מה לגבי נזק שנגרם לדירות אחרות?

במרבית המקרים, ביטוח דירה צד ג' יעניק פיצוי כספי בשל אירוע שנגרם מתוך הדירה אשר גרם  לנזק בדירות/מבנים סמוכים. למשל: שריפה, נזילה, הצפה, הם רק חלק מהאירועים השכיחים אשר גורמים יום יום נזקים כבדים בעלויות גבוהות לציבור.

ולסיכומו של עניין

שוכרים ומשכירים נושאים באחריות ולכן חשוב שנושא הביטוח יוסדר במשא ומתן לחתימה על הסכם השכירות (מי אחראי למה). ביטוח דירה צד ג' הינו תוספת חשובה לביטוחי הדירה הרגילים שכדאי לשקול אותו לחיוב לנוכח מקרי עבר רבים בהם בעלים ו/או דיירים נאלצו לשאת בהוצאות כבדות כלפי צד שלישי, כגון שכנים, מבקרים בדירה וכדומה. אם אנחנו שוכרים דירה, חשוב שנלמד את הנושא ונתייחס לנושא זה כבר במסגרת הסכם השכירות.

 

כמה עולה ביטוח דירה? אל תחכו כנסו לפלטפורמה הדיגיטלית של weSure ותראו כמה זה פשוט לקבל הצעה משתלמת! 

 

ט.ל.ח.
כתבה זו מובאת להרחבת הדעת וכשירות לציבור בלבד. אין באמור בכתבה זאת משום המלצה לרכישת ביטוח ו/או ייעוץ בתחום הביטוח ו/או משום תחליף לביצוע הבירור המקדמי הנדרש לפני עריכת ביטוח ע"י הנהג ו/או המבוטח. לפני רכישת ביטוח, לרבות ביטוח רכב, על הנהג ו/או המבוטח לבצע בירור מקדמי של צרכיו ו/או להתייעץ עם גורם מקצועי מטעמו. ווישור ביטוח אינה לוקחת אחריות על המלצותיה בכתבה זו, ככל ומדובר בהמלצות, ואין בכתבה זו משום תחליף לביצוע כלל הפעולות המקדמיות הנדרשות כאמור ע"י הנהג ו/או המובטח, ואין בכתבה זו משום תחליף לשיקול הדעת המלא של הנהג ו/או המובטח בעת עריכת הביטוח.