בקצרה לחסרי הסבלנות

  • בית חכם מאפשר לשלוט על מכשירים ומוצרים בתוך הבית מרחוק – שכחתם לסגור את הדוד או לנעול את הדלת? הבית החכם יחסוך את עוגמת הנפש הזו.
  • בין היתרונות של הבית החכם הוא חיסכון באנרגיה מיותרת ובזבוז חשמל.
  • הבית החכם מאפשר להקטין את הסיכונים לנזקים לבית ולתכולה, הוא מוריד את הסיכון לפריצות, לשריפות ולהצפות.
  • יש לכם בית חכם? חשוב מאד לוודא שביטוח הדירה שלכם, בין אם מדובר בביטוח מבנה, ביטוח תכולה או ביטוח משולב כולל כיסוי של מכשירי הבית החכם.
  • WeSure היא חברת הביטוח הראשונה בישראל שהשיקה מוצר ביטוח ייעודי לבית החכם בשיתוף עם חברת בזק המציעה מוצרי בית חכם ללקוחותיה.
  • בזכות היתרונות של הבית החכם בזיהוי סיכונים כמו פריצות, הצפות ושריפות, ניתן להוזיל משמעותית את עלויות ביטוח המבנה והתכולה.

מכירים את זה שאתם יוצאים מהבית לטובת סופשבוע מפנק, ואחרי חצי שעת נסיעה אתם נזכרים פתאום שאולי לא סגרתם את הדוד. לחזור? לא לחזור? ולמה לעזאזל שכחנו לשים מפתח אצל השכן. בשנים האחרונות הולכת ומתפתחת טכנולוגיה שאמורה להותיר את כאבי הראש הללו הרחק מאחור: טכנולוגיית ה-IOT – האינטרנט של הדברים. מדובר למעשה ברשת של חפצים פיזיים שמאפשרים תקשורת מתקדמת ביניהם ויכולות איסוף והחלפת מידע.

מהו הבית החכם?

הבית החכם הוא חלק מהטכנולוגיה הזו. היכולת של מכשירים לתקשר ביניהם הייתה קיימת בעבר אך השילוב של מספר טכנולוגיות ובהן האינטרנט האלחוטי וטכנולוגיית מחשוב ענן כמו גם התפתחות רשתות הסלולר הולידה את האינטרנט של הדברים.

המערכת מאפשרת למשל להשקות את הגינה באופן אוטומטי בהתאם לתנאי התאורה, הטמפרטורה והגשם או שליטה של טלפון נייד או טאבלט על מכשירים חשמליים כמו המזגן או מערכת הסטריאו. הבית החכם אמור לאפשר בעתיד אפילו למקרר לזהות את ברקוד התאריך שעל קרטון החלב ולבצע הזמנה בסופר של חלב חדש.

חלק מאיתנו כבר נהנים משימושים של בית חכם, בעיקר בבתים חדשים, כמו טלפון נייד שמתחבר למערכת התאורה והקומקום החשמלי שאפשר להפעיל ולסגור בעת כניסה או יציאה של המשתמש מהבית. בנוסף יש התקנים לבישים כמו שעונים חכמים שיכולים לנטר מדדי כושר כמו לאיזה מרחק רצנו ובאיזה קצב, וכמובן שליטה מרחוק במערכת האבטחה הביתית.

השימוש בטכנולוגיה הזו ככל שילך ויגבר צפוי, בין השאר, לחסוך במקורות אנרגיה בזכות היכולת לשלוט במזגן שנותר פתוח, באורות דלוקים או לכבות את הדוד.

בית חכם

היתרונות והאתגרים של הבית החכם

לצד היתרונות והנוחות של הבית החכם שצפי להפוך אט אט נחלתם של הבתים כולם, עומדות גם סכנות שמלוות את כל תהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית בדגש על מתקפות סייבר. כך מצד אחד, בית חכם הוא הרבה יותר בטוח, עם אפשרות לנעול את דלת הכניסה באופן אוטומטי ובכך להגן על הבית והרכוש מפני פורצים וכפועל יוצא לחסוך בעלויות הביטוחיות הכרוכות בביטוח הבית והתכולה. מנגד אירועים כמו הפסקת חשמל או בעיות קליטה אלחוטית עלולים לשבש את פעילות הבית החכם וכאמור החשש לפריצות אבטחה באמצעות מתקפות סייבר. כמובן שיצרני הבית החכם פועלים לדאוג להבטחת מרביות לסיכונים הללו שמהווים חלק מתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית במובן הרחב.

יש לכם בית חכם? ודאו שהפוליסה מכסה גם את הבית החכם

אנשים שמעוניינים לבטח את ביתם בביטוח מבנה וביטוח תכולה (שני פרקים נפרדים במסגרת פוליסת ביטוח הדירה) חשוב שיוודאו שני דברים – ראשית, שביטוח המבנה שלהם מכסה גם פגיעה או נזקים שאירעו למערכת של הבית החכם. חשוב לקרוא את המשפט הרלוונטי בפוליסת הביטוח או בהרחבות שלה. בכל הקשור לביטוח התכולה (הרכוש) חשוב לוודא שכל המערכות האלקטרוניות של הבית החכם יהיו רשומים בפוליסה ככאלו שנכללים בביטוח התכולה (ככל שיש רשימה כזו).

בית חכם נמצא בסיכון נמוך יותר למקרה ביטוח בזכות  גלאים המאתרים אירועים בעלי פוטנציאל נזק כמו אש, הצפה, בקרת נעילת דלתות ועוד ומתריעים עליהם במהירות.

ביטוח הבית החכם של WeSure – מאפשר חיסכון משמעותי בעלויות הביטוח

אנחנו ב-WeSure מבינים לאן הרוח נושבת ולכך שיותר ויותר בעלי בתים ישתמשו בטכנולוגיית הבית החכם בשנים הקרובות, וחברנו לשם כך לחברת התקשורת בזק להשקת מוצר שנקרא B-Sure. מדובר במוצר ביטוחי שמיועד במיוחד לבית החכם – ביטוח דיגיטלי למבנה ולתכולה של הבית. מדובר במוצר ראשון בישראל שנבנה במיוחד ללקוחות בזק שמנויים על שירות הבית החכם. בזק, השיקה את Be Home, מערכת בית חכם שכוללת רכיבים חכמים לניהול ולשליטה על הבית מכל מקום ואילו אנחנו ב-WeSure השקנו ביטוח דיגיטלי למבנה (כולל במסגרת נטילת משכנתא) ולתכולת הדירה. את הביטוח לבית החכם ניתן לרכוש באתר של WeSure במהירות ובקלות והוא כולל בתוכו מגוון כיסויים ובכלל זה נזקים למבנה ולתכולה, נזקי מים, כיסוי לרעידות אדמה, נזקי צד ג' וחברות מעבידים וכמובן כיסוי רלוונטי לבית החכם.

בזכות היתרונות של מוצרי הבית החכם, דוגמת מוצר הבית החכם של בזק הכולל למשל מצלמה וגלאים לגילוי הצפות בבית, גלאי תנועה וגלאי דלת, ניתן להפחית את הסיכונים הביטוחיים דוגמת הצפות, פריצות, שריפות ועוד וכך להנות מהצעת ביטוח בתמחור אטרקטיבי.

במסגרת האתר של WeSure ניתן להרכיב באופן עצמאי את ביטוח הדירה המבוקש ולבחור בין רכישת ביטוח מבנה בלבד, הוספת ביטוח תכולה (רכוש) והרחבות נוספות וכן להגדיר את גובה ההשתתפות העצמית ובכך לקבל אפשרות להוזלה נוספת של הביטוח.

יש לכם עוד שאלות?