קמתם בבוקר וגיליתם כי המראה ברכב נשברה? תוך כדי נסיעה עפה לכיוון השמשה אבן והשמשה התפוצצה? בשביל זה יש כתבי שירות וכן הרחבות מיוחדות בפוליסת ביטוח הרכב

בקצרה לחסרי הסבלנות:

ביטוח מקיף לרכב מאפשר לנו לתבוע את חברת הביטוח במקרה של נזק שנגרם לרכב אבל הביטוח הזה לא תמיד מכסה את כל הנזקים הנלווים לאירוע ותביעת ביטוח כרוכה לרוב בהשתתפות עצמית ובהשפעה על הפרמיה. בדיוק בשביל זה קיימים ה"ריידרים", כתבי שירות שניתן לרכוש כמוצר משלים שיאפשרו לנו לישון בשקט וכן הרחבות מיוחדות בפוליסות ביטוח הרכב:

 • שירותי דרך וגרירה – מעניק מגוון שירותי דרך, לרבות התנעת הרכב כתוצאה מתקלה טכנית, גרירת הרכב במקרים בהם הרכב אינו יכול להמשיך בנסיעה, חילוצים קלים של הרכב ממקומות הסמוכים לכביש כתוצאה מתאונה או תקלה טכנית, אספקת דלק וסיוע בהחלפות גלגל במקרה של פנצ'ר (חלק מהשירותים כפופים לתשלום השתתפות עצמית).
 • מתן רכב חלופי כשהרכב במוסך – רכב חליפי בקרות מקרה ביטוח, כגון תאונה או גניבה כולל אפשרות לקבל רכב חליפי עד הבית או למקום העבודה (בהתאם לרמת כתב השירות שנרכש)
 • החלפת פנסים ומראות החלפת פנס או מראת צד שבורה בתחליפית חדשה(כפוף לגבול אחריות ותשלום השתתפות עצמית)
 • כיסוי שבר שמשות (או ביטוח שמשות) החלפת שמשות שבורות בשמשות חדשות תחליפיות, ללא השתתפות עצמית.
 • כיסוי הוצאות משפטיות, בהליך פלילי, שנלוות לאירוע תאונתי
 • כיסוי בגין נזקי רעידת אדמה – נזק לרכב כתוצאה מרעידת אדמה, אינו מכוסה בפוליסה התקנית לביטוח רכב מקיף, וניתן להרחיב את הכיסוי הביטוחי לכלול  כיסוי לנזקי רעידת אדמה.
 • הרחבה לשביתות ומהומות – נזק לרכב כתוצאה משביתות ומהומות, אינו מכוסה בפוליסה התקנית לביטוח רכב מקיף, וניתן להרחיב את הכיסוי הביטוחי לכלול כיסוי לנזק כתוצאה משביתות ומהומות.
 • הרדיו נגנב? גם כאן יש פתרון משלים
 • רכשתם אביזרים יקרים שאינם אינטגרליים לרכב? אפשר לבטח גם אותם

ב-WeSure אנחנו מציעים לכם חלק מהכיסויים האלו ללא תשלום נוסף במסגרת הפוליסה וגם מאפשרים לכם לבנות חבילת ביטוח עם כיסויים נלווים לבחירתכם באופן עצמאי ובמחירים שקופים.

מה צריך לחפש בביטוח רכב?

מי לא מכיר את הסיטואציה הלא נעימה שבה יצאתם לא כל כך טוב מחניה צפופה ושברתם את הפנס הקדמי או שחזרתם לרכב החונה שלכם וגיליתם שמישהו שבר לכם את מראת הצד ולא טרח להשאיר פרטים. למרות שמדובר בחלקי חילוף פשוטים יחסית, כאלו שלא מונעים מהרכב לנסוע, העלויות שלהם יכולות להגיע למאות ולעיתים לאלפי שקלים. מצד אחד, הפעלת ביטוח רכב עבור נזק יחסית לא גדול לא תמיד מצדיקה את עצמה כשלוקחים בחשבון את גובה ההשתתפות העצמית ובמקרים מסוימים את האפשרות להתייקרות הפרמיה העתידית בשל רישום תביעה בפוליסה, אך מצד שני מדובר בהוצאה לא נעימה של מאות רבות של שקלים ולעיתים אף יותר.

בדיוק בשביל זה חברות הביטוח מציעות הרחבה לפוליסת הביטוח, לדוגמא לשבר פנסים ומראות צד. הכיסוי הזה הוא חלק משורה של מוצרים נלווים שנקראים "כתב שירות" (או ריידרים בעגה המקצועית) שניתן להוסיף בנפרד לביטוח המקיף או צד ג'. קיימות גם הרחבות לפוליסה, כגון כיסוי הוצאות משפטיות.

חלק מכתבי השירות וההרחבות הללו נכללים כבר במסגרת הפוליסה הבסיסית אבל אחרים יש לרכוש בנוסף ולכן חשוב להכיר אותם ולבקש להוסיף אותם לפוליסה בעת הצורך ולפי בחירתכם.

אנחנו ב-WeSure מציעים לכם בהליך הרכישה חבילת ביטוח מוכנה שכוללת בתוכה גם שורה של כתבי שירות והרחבות הנכללים בעלות הפוליסה. עם זאת, אנחנו גם מאפשרים לכם לבנות חבילת ביטוח מותאמת אישית לפי בחירתכם והצרכים שלכם תוך הסרה והוספה של כתבי שירות באופן גמיש בהתאם לבחירתכם והצורך הביטוחי. בכל שלב של הוספה או הסרה של כתב שירות תוכלו לראות בדיוק איך התוספת או הוויתור על כתב השירות וההרחבה משפיעים על המחיר של הפוליסה. לא פעם תגלו שהתוספת ממש קטנה למול עוגמת הנפש שעלולה להיגרם במקרה של נזק, אך חופש הבחירה הינו לגמרי שלכם.  שקיפות מלאה בכל שלב בתהליך היא לא רק סיסמה.

אז אילו כתבי שירות והרחבות נפוצים קיימים?

שירותי דרך וגרירה – מדובר בכיסוי מאד חיוני שכן הוא רלוונטי לא רק מקרה של תאונה שבה לא ניתן להתניע את הרכב או לנהוג בו כדי להביא אותו לתיקון באופן עצמאי למוסך. אלא גם אם סתם נתקעתם בדרך בגלל כשל מכאני או במקרה בו אתם לא מצליחים להתניע את הרכב לרבות במקרה של כשל מכאני המונע את התנעתו. שירותי הדרך יסייעו לכם . כתב השירות של WeSure כולל:

 • שירותי גרירת רכב
 • שירותי התנעת רכב גם ללא קשר לאירוע תאונתי
 • תיקוני דרך קלים – כאלה שלא מחליפים את בדיקת הרכב במוסך אלא נועדו לאפשר לנהוג בו באופן מיידי.
 • חילוץ פשוט של הרכב ממקומות הסמוכים לכביש. יש לציין כי ככל שמדובר ברכב ששקע, חילוצו יהיה כרוך בתשלום.
 • שירות אספקת דלק – אחת הסיטואציות הפחות נעימות למי שהבטיח לעצמו ללכת היום למלא דלק אבל נתקע עם מיכל ריק באמצע כביש מהיר.  *כרוך בהשתתפות עצמית לא גבוהה ותשלום עבור הדלק
 • שירות החלפת גלגל – לא כולנו מומחים בתיקון פנצ'רים ולא תמיד יש לנו כוח וחשק להתעסק עם הפרוצדורה המלכלכת . *כרוך בהשתתפות עצמית לא גבוהה

הפעלת כתב שירות זה, אינה מביאה לרישום תביעה בפוליסה.

רכב חלופי – התרחשה תאונה, הרכב לא כשיר לנסיעה עד תיקונו ונגרר למוסך. מה עושים עכשיו? לא תמיד המוסכים מציעים רכב חלופי לתקופת התיקון וכתב שירות רכב חלופי מהווה פתרון. המבוטח יקבל רכב חלופי של חברת השכרה למשך תקופת התיקון (במקרה של תיקון במוסך הסדר מקבלים רכב חלופי מהיום הראשון, אחרת יש השתתפות עצמית בדרך כלל של 3 ימים על חשבון המבוטח) או עד 14 יום מקרה של אובדן גמור ( TOTAL LOSS ).

אלא שכתב השירות רלוונטי גם במקרה שבו הרכב נגנב. סמוך לאחר ההודעה למשטרה על גניבת הרכב יקבל המבוטח רכב חלופי מחברת השכרה עד לאיתורו או קבלת פיצוי מחברת הביטוח.

ב-WeSure באפשרותכם לשדרג את כתב השירות רכב חלופי, תמורת פרמיה לא משמעותית, לכלול רכב חלופי משודרג (משפחתי) וכן שינוע הרכב החלופי אליכם עד פתח הבית או מקום העבודה.

ביטוח שבר שמשות – ביטוח רכב מקיף מאפשר לכם לתבוע את חברת הביטוח גם במקרה בו הנזק שנגרם הוא שבר של שמשות הרכב בלבד. אלא שתביעה כזו, כמו כל תביעת רכוש אחרת, כרוכה בהשתתפות העצמית הקבועה בפוליסה וכן באפשרות לייקור פרמיית הביטוח העתידית. לעומת זאת, רכישת כתב שירות מיוחד לשבר שמשות מאפשרת לקבל שמשה חלופית ללא השתתפות עצמית וללא השפעה על הפרמיה. חשוב לשים לב כי במקרים מסוימים בעת החלפת השמשה ברכב נדרש להחליף את הגומיה סביבה. גומיה זו אינה כלולה בדר"כ בכתב השירות ועלותה יכולה להגיעה לכדי מאות ₪. ב – WeSure כתב השירות לשבר שמשות כולל החלפת גומיה זו ללא כל עלות כספית מצידך.

דרך אגב, כיסוי זה ניתן לרכישה גם במקרה של פוליסת צד ג' בלבד.

ב-WeSure המבוטח יכול לרכוש כתב שירות מורחב במסגרתו החלפת השמשה תתבצע בביתו.

 • האם אני חייב לרכוש ביטוח מקיף וחובה יחדיו בחברת ווישור?

  ביטוח מקיףביטוח רכב חובה

  כמובן שאינך מחויב בכך. אם תרכוש ביטוח חובה ומקיף יחדיו ב- weSure אתה עשוי לקבל הנחה בדמי הביטוח (בכפוף לשיקול דעת החברה). בנוסף, במקרה תביעה, לא עלינו, הטיפול ייעשה מול חברה אחת ובהמצאת מסמכים פעם אחת, במידה וכתוצאה ממקרה ביטוח היתה פגיעת גוף ורכוש.

 • הרכב שלי ניזוק בתאונה ויש לי ביטוח מקיף ב- weSure, האם יש יתרון בתיקון הרכב במוסך הסדר?

  ביטוח מקיףתביעות

  בהחלט. מוסכי ההסדר נבחרו בקפידה על ידינו ותיקון בהם מקנה לך מספר יתרונות: השתתפות עצמית מוקטנת, תשלום ישיר למוסך על ידינו, אחריות על תיקון הרכב, רכב חליפי מהיום הראשון ועוד.

 • מה כולל ביטוח אחריות כלפי צד שלישי?

  ביטוח דירותביטוח משכנתא

  הכיסוי הביטוחי בפוליסת הדירה לחבות כלפי צד שלישי הינו למקרה ביטוח שהוא חבות המבוטח או בני משפחתו, לרבות עובדי משק ביתו, לשלם לצד שלישי על-פי פקודת הנזיקין [נוסח חדש], בכפוף לגבולות האחריות הנקובים במפרט בשל אירוע תאונתי שהתרחש בשטח מדינת ישראל או ב"אזור" כהגדרתו בחוק לתיקון ולהארכת תוקפן של תקנות שעת חירום (יהודה ושומרון - שיפוט בעבירות ועזרה משפטית), התשס"ז - 2007 וגרם למוות, מחלה, פגיעה, ליקוי גופני, ליקוי נפשי או ליקוי שכלי, לנזק או אבדן לרכוש צד שלישי.

 • מהי השתתפות עצמית?

  ביטוח מקיף

  השתתפות עצמית הינה סכום שינוכה במקרה ביטוח מתגמולי הביטוח להם הינך זכאי. אם נגרם נזק לרכב עצמו ולצד שלישי חברת הביטוח זכאית לגבות את דמי ההשתתפות העצמית הגבוה מבין השניים. בנוסף, אם שמאי קבע כי לרכב נגרם ירידת ערך ממקרה הביטוח, תנוכה השתתפות עצמית נפרדת ונוספת, בשיעור הנקוב במפרט (דף הרשימה).

ביטוח פנסים ומראות – נזקים לפנסי הרכב ולמראות הצידיות שלו יכולים להתרחש באופן תדיר. בין היתר, המראות עלולות להינזק כתוצאה ממעבר במקומות צרים או אפילו בעת שהרכב חונה כשרכב אחר פוגע בהן. חלקי חילוף לפנסים ומראות עלולים להיות יקרים והרחבה של פנסים ומראות מאפשר להחליף אותם בכפוף להשתתפות עצמית נמוכה משמעותית מההשתתפות העצמית הרגילה במקרה של הפעלת הביטוח הרגיל וללא ייקור הפרמיה בעת החידוש (ובלבד שהתביעה הינה באמצעות ההרחבה עד גובה גבול האחריות הנקוב בפוליסה).

כיסוי הוצאות משפטיות – תאונות דרכים עלולות לגרום לנזקי גוף ובמקרים כאלו עלולים להיפתח הליכים פליליים כנגד המבוטח / נהג בטענות לעבירות תנועה. במקרים אלה נדרשת הגנה משפטית. ההוצאות המשפטיות הללו עלולות להיות יקרות. יש לשים לב שגובה הכיסוי מוגבל בתקרה וכרוך בהשתתפות עצמית.

כיסוי לרדיו דיסק חליפי – תוספת ביטוחית שמעניקה פיצוי במקרה של גניבה או נזק תאונתי שנגרם למכשיר הרדיו/רדיו דיסק ברכב. ב-WeSure התוספת הזו כלולה בביטוח המקיף ומעניקה כיסוי של עד 1,200 שקלים.

כיסוי לאבזור שאינו אינטגרלי– מדובר בכיסוי לאביזרים שאינם חלק סטנדרטי מהרכב. היום, כלי רכב חדשים שיוצאים לשוק מגיעים עם חבילות אבזור שלא היו קיימות בעבר ובכלל זה חיישני חניה ותנועה, מערכות סאונד ועוד. אבל בכלי רכב ישנים המערכות הללו לא קיימות וחלק מבעלי הרכבים רכשו אותן באופן עצמאי. כך למשל ניתן היום להוסיף לרכבים חיישני חניה ותנועה, מערכות התראה על סטייה מנתיב ושמירת מרחק שעלותה כמה אלפי ₪, מצלמות, ספוילרים ועוד. מכיוון שהתוספות הללו אינן חלק סטנדרטי מהרכב במקור, במקרה של תאונה, והם ניזוקו, או במקרה של גניבה, לא מקבלים פיצוי . בדיוק בשביל זה ניתן לרכוש כתב שירות מתאים. ב-WeSure הכיסוי הזה עד לסכום של 3500 ₪ כבר כלול בביטוח הרכב המקיף.

כיסוי מהומות ופרעות וכיסוי רעידות אדמה –במידה ואין ברשותכם חניה פרטית ואתם מחנים את רכבכם ברחוב או לחלופין נקלעתם למקום שבו מתרחשת הפגנה, עלולים להיגרם נזקים לא נעימים לרכוש. נזק לרכב שנגרם כתוצאה ממהומות ופרעות לא מכוסה במסגרת הביטוח המקיף הרגיל וניתן לרכוש בגינו הרחבה ביטוחית מיוחדת. אירוע חריג נוסף הוא זה של רעידת אדמה. הגם שמדובר בהסתברות נמוכה, כשאירוע כזה מתרחש חלילה, ובוודאי כשמדובר בכלי רכב בעלי שווי משמעותי, הנזק עלול להיות משמעותי. שווה לשחק עם המחשבון של WeSure ולראות כיצד משפיעה תוספת הכיסוי הזו על מחיר הביטוח. בדרך כלל מדובר על תוספת של קטנה בחודש שנותנת שקט נפשי.

בכפוף לתנאי וחריגי הפוליסה, ההרחבות וכתבי השירות ובכפוף לגבולות האחריות והשתתפות עצמית כנקוב במפרט והפוליסה.

יש לכם עוד שאלות?