חידוש ביטוח רכב

הפוליסה עומדת לפוג? שוב צריך להתעסק עם חידוש ביטוח רכב? בואו נכיר מספר עובדות שיסייעו לכם לבצע את החידוש בצורה הטובה ביותר ועל הדרך נלמד מהן האפשרויות להוזלת ביטוח רכב

 

מהם הצרכים שלכם כשזה נוגע לביטוח הרכב?

לפני חידוש ביטוח רכב, חשוב לשאול את עצמכם, האם מה שהתאים לכם עד היום עדיין רלוונטי? הרבה דברים יכולים להשתנות, וגם ההעדפות האישיות של כל אחד. אולי השתנה מספר הנהגים ברכב? האם נהג צעיר או חדש שמשתמש ברכב כבר לא צריך את הכיסוי המיוחד? עברתם דירה, וכעת חשוב לכם (יותר מבעבר) לקבל רכב חלופי במקרה שהרכב שלכם יושבת או ייגנב חלילה? חברת הביטוח משתדלת לשמור על עדכניות הנתונים שלה, אך היא מודעת רק לחלק מהשינויים האפשריים. לכן חשוב לדווח באופן יזום על כל שינוי, וכך ליצור ביטוח יותר מדויק ולהשפיע על הפרמיה.

סוג הפוליסה

אם לרכב שבבעלותכם יש ערך משמעותי עבורכם (כספי או רגשי), ביטוח מקיף ייתן לכם את הכיסוי הרחב ביותר ושקט נפשי, במקרים של נזק לרכב – כתוצאה מתאונה, פריצה לרכב או גניבתו וכן פגיעות מסיכונים אחרים שבפוליסה. הביטוח המקיף מעניק גם כיסוי ביטוחי מפני נזקים שיכולים להיגרם על ידי הרכב שלכם, לרכבים מעורבים אחרים (רכוש).

מאידך, אם חשוב לכם לחסוך בעלויות הביטוח, וערך הרכב שלכם לא גבוה במיוחד, ביטוח צד ג' יכול להיות הבחירה הנכונה עבורכם. ביטוח צד ג' יעניק לכם הגנה, במקרה שהרכב שלכם יגרום לנזקי רכוש לרכב מעורב אחר – או ליותר מרכב אחד, למשל בתאונת שרשרת.

זכרו, ביטוח רכב חובה, שהוא הביטוח היחידי שהמדינה מחייבת לעשות, נותן הגנה ביטוחית לפגיעות גוף בלבד, ומשאיר אתכם חשופים אם גרמתם בטעות נזקים לרכוש (שיכולים להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים).

בשורה התחתונה, מומלץ לבחון חבילת ביטוח רכב, שכוללת ביטוח מקיף או לכל הפחות ביטוח צד ג', בנוסף לביטוח חובה, על מנת לצמצם חשיפה מיותרת להוצאות כספיות גדולות.

כיסויים בפוליסה

כל חברת ביטוח מציעה סוגים שונים של כיסויים. בדקו אם חברת הביטוח שלכם מציעה כיסויים חדשים, שיכולים להיות אטרקטיביים עבורכם, ואולי יחסכו לכם כסף במקרה ביטוח. מאידך, כדאי לבדוק מה כוללת כל חבילה – יתכן ואתם משלמים שלא לצורך על כיסויים, שפחות רלוונטיים לכם, ובהסרתם אתם עשויים לחסוך סכום משמעותי.

בתהליך הדיגיטלי של weSure, כל אפשרויות השילובים מוצגות לפניכם ואתם יכולים לבנות פוליסה שמותאמת לכם ובכך גם להשפיע על המחיר בקלות ובנוחות

השתתפות עצמית

כל מי שחווה אירוע ביטוחי יודע, שסעיף ההשתתפות העצמית, כלומר סכום הכסף שנאלץ להיפרד ממנו כאשר "נפעיל את הביטוח", הופך רלוונטי מתמיד כאשר הנזק כבר קרה.
אם אתם מעריכים את עצמכם כנהגים זהירים, וחושבים שיש סיכוי נמוך שתהיו מעורבים באירוע תאונתי או באירוע גניבה, תוכלו לשקול להוזיל את הפרמיה, על ידי ביטוח שעלותו נמוכה יותר, אך ההשתתפות העצמית שבו, במקרה ביטוח, גבוהה יותר. מנגד, אם אתם לא אוהבים סיכונים, תוכלו להקטין את סכום ההשתתפות העצמית במקרה של אירוע, או לבטלו כליל, אך תשלמו פרמיה גבוהה יותר על הביטוח. כך או כך, כדאי להפעיל שיקול דעת בעת רכישת הביטוח.

העדר תביעות ורצף ביטוחי

שני מושגים בתחום ביטוח הרכב אשר משפיעים רבות על מחיר הביטוח. לא הייתם מעורבים בתאונות ולא נזקקתם להפעיל את הביטוח? מצוין! הפרמיה לא תתייקר ואולי אף יהיה ניתן לקבל הנחה כלשהי בביטוח על נהיגתכם הזהירה.

הרכב מבוטח בביטוח מקיף או צד ג' מספר שנים ברצף? שימו לב לכך. כאשר אין ביטוח רציף, אתם עלולים להיתקל בקשיים לרכוש ביטוח מול חברות הביטוח השונות, שינסו להתחקות אחר הסיבה לכך. בנוסף, גם נתון זה יכול להיות שווה לכם כסף שכן כאשר אין רצף ביטוחי, לרוב הפרמיה שתשלמו תהיה גבוהה יותר.

ב – weSure אנו משתמשים באמצעים טכנולוגיים מתקדמים על מנת לתפור עבורכם חבילה אטרקטיבית לביטוח הרכב, גם בחידוש הביטוח

 

ט.ל.ח.
כתבה זו מובאת להרחבת הדעת וכשירות לציבור בלבד. אין באמור בכתבה זאת משום המלצה לרכישת ביטוח ו/או ייעוץ בתחום הביטוח ו/או משום תחליף לביצוע הבירור המקדמי הנדרש לפני עריכת ביטוח ע"י הנהג ו/או המבוטח. לפני רכישת ביטוח, לרבות ביטוח רכב, על הנהג ו/או המבוטח לבצע בירור מקדמי של צרכיו ו/או התייעץ עם גורם מקצועי מטעמו. ווישור ביטוח אינה לוקחת אחריות על המלצותיה בכתבה זו, ככל ומדובר בהמלצות, ואין בכתבה זו משום תחליף לביצוע כלל הפעולות המקדמיות הנדרשות כאמור ע"י הנהג ו/או המובטח, ואין בכתבה זו משום תחליף לשיקול הדעת המלא של הנהג ו/או המובטח בעת עריכת הביטוח.