בקצרה לחסרי הסבלנות

 • נהג חדש הוא מי שטרם עברו שנתיים מהיום בו קיבל או קיבלה רישיון נהיגה
 • לעומת זאת, נהג צעיר הוא נהג שטרם מלאו לו 24 שנים
 • נהגים חדשים וכן נהגים שטרם מלאו להם 21 שנה, נדרשים לנהוג עם מלווה ומוגבלים במספר הנוסעים שביכולתם להסיע
 • עבירה על תקנות אלה עלולה לגרום לשלילה מיידית של רישיון הנהיגה
 • כשנהג צעיר או חדש עומד להשתמש ברכב המשפחתי, יש לעדכן בהתאם את ביטוח הרכב הקיים (ביטוח רכוש וביטוח חובה)
 • תעריף ביטוח החובה והרכב רכוש (מקיף/צד שלישי) לנהג חדש ונהג צעיר שונה מהתעריף לנהגים ותיקים יותר, כאשר תוספת בפרמיה יכולה להגיע לעשרות אחוזים בשנה

קבלת רישיון נהיגה היא משאת נפשם של רוב הצעירים, ואין זה פלא. אחרי הכל, היא מסמלת את המעבר מתלות בהורים, בחברים או בתחבורה הציבורית, לעצמאות מלאה בכל הקשור לתנועה ממקום למקום. אין כמו הרגע בו אמא או אבא נותנים לילדיהם את המפתח לרכב המשפחתי והם יוצאים לדרך – הפעם, במושב הנהג. יחד עם זאת, חשוב לשים לב כי לנהגים חדשים וצעירים ישנן מגבלות בכל הקשור לנהיגה, וכי חובה לעדכן את ביטוח הרכב בהתאם.

ביטוח נהג צעיר

אז מה ההבדל בין נהג חדש לנהג צעיר?

על פי החוק, כל עוד לא עברו שנתיים מיום קבלת הרישיון – מדובר בנהג חדש. לעומת זאת, נהג או נהגת צעיר/ה הם בעלי רישיון נהיגה שטרם מלאו להם 24 שנים. ויש גם נהג או נהגת חדש/ת צעיר/ה – שטרם מלאו להם 24, ויש להם רישיון נהיגה פחות משנתיים.

מה לגבי מגבלות המוטלות על נהגים חדשים?

בשל חוסר הניסיון שלהם, שעלול להוביל לתאונות, מוטלות על נהגים חדשים כמה מגבלות. בנוסף לנהיגה עם מלווה במשך שלושה חודשים לאחר קבלת הרישיון (ושלושה חודשים נוספים בנהיגה בשעות הלילה), יש לצייד את האוטו בשלט "נהג חדש" בולט, ולהקפיד על מספר הנוסעים המותר (עד שניים לנהגים חדשים, אם אין מלווה באוטו וכל עוד הסתיימה תקופת הליווי המוגדרת בחוק, והנהג מתחת לגיל 21 ויש לו רישיון פחות משנתיים).

נהגים חדשים המזלזלים בתקנות ולא מקפידים עליהן נחשבים לעברייני תנועה – ועלולים להיענש בהתאם, במידה שייתפסו בידי משטרת התנועה. במסגרת ענישה זו, הרישיון של הנהג יכול להישלל בו במקום. לא חבל, אחרי כל העבודה הקשה שהשקעתם?

ומה ההבדל בביטוח רכב?

ותק הנהיגה (נהג או נהגת חדשים) וגיל הנהגים משפיעים בדרך כלל על הפרמיה בביטוח מקיף ובביטוח חובה. ישנן חברות ביטוח המגדירות כל נהג או נהגת עד גיל 24 כנהג צעיר, מה שמשפיע על תמחור ביטוח הרכב, ואילו בחברות אחרות, יש חלוקה לנהגים מגיל 21 עד 24, ונהגים מעל גיל 24, כאשר לכל קבוצה, תמחור הביטוח שונה. בחברות מסוימות ההגדרה של נהגים חדשים היא מעל שנתיים ותק ובאחרות מעל שנה אחת.

מה חשוב לדעת על ביטוח רכב לנהגים צעירים וחדשים?

היות שתמחור ביטוח הרכב מבוסס על עברם של הנהגים, במקרה של נהג או נהגת חדשים, אין די מידע ומדובר בנהגים פחות מנוסים, ולכן התעריף לרוב גבוה יותר. עם זאת, ניתן להתאים את הביטוח לצרכי המבוטחים במטרה להקטין את עלות הפרמיה. ישנן חברות שמציעות פוליסות ביטוח רכב רכוש (בדרך כלל מקיף) עם הגבלת ק"מ, ויש מוצרים בהם ניתן לרכוש תוספת נהגים צעירים/חדשים למספר ימים (מתאים מאוד לחיילים וחיילות שחוזרים בסוף שבוע). בנוסף, חשוב לבדוק כי פוליסת הביטוח תואמת את כל שאר הפרטים – מספר הנהגים ברכב, גילם, הוותק שלהם וכן הלאה.

במקרה של הפעלת תוספת נהגים צעירים וחדשים בביטוח מקיף למספר ימים, חשוב לשים לב שתוכלו  לבצע את התוספת, בכל שעה בכלים דיגיטליים.

 • האם לבטח את הרכב שלי בביטוח מקיף או בביטוח צד ג' בלבד?

  ביטוח מקיףביטוח צד ג'

  על שאלה זו תוכל רק אתה לענות... אולם, לרוב נהוג לבטח כלי רכב ישנים רק בביטוח צד ג'. חשוב לדעת, כי ביטוח מקיף הינו ביטוח רחב יותר המעניק כיסוי לרכב עצמו כתוצאה מהסיכונים המכוסים בפוליסה, וכן נזקים לרכוש צד שלישי עד לגבול האחריות הנקוב במפרט. ביטוח צד שלישי מוגבל לחבות (אחריות) לנזקי רכוש כלפי צד שלישי בלבד.
  חשוב מאוד שתתאים את הביטוח בהתאם לצרכיך והיכולת הכלכלית שלך לעמוד בנזקים לרכב עצמו, ככל שלא בחרת לבטח את הרכב בביטוח מקיף. כמובן שרכב משועבד מחויב ע"י הבנק המלווה בביטוח מקיף הכולל סעיף שעבוד לבנק

 • רכשתי ביטוח חובה בחברתכם וכעת אני מבקש שבני שהוציא רישיון ינהג ברכב, מה עליי לעשות?

  ביטוח רכב חובה

  מזל טוב ונסיעה בטוחה! חברת ווישור הינה חברה דיגיטלית המאפשרת לך לעדכן את הכיסוי הביטוחי בפוליסה במגוון אמצעים ובנוחות מקסימלית - באפשרותך לעדכן הכיסוי הביטוחי באיזור האישי בקלות ובנוחות. כמובן שגם נציגי החברה עומדים לרשותך בשעות הפעילות ויסייעו לך לעדכן את פרטי הפוליסה והביטוח.

 • מהם הסיכונים המבוטחים לרכב עצמו בביטוח מקיף?

  ביטוח מקיףתביעות מקיף

  1. אש, ברק, התפוצצות, התלקחות;
  2. התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא;
  3. גניבה;
  4. כל נזק שנגרם עקב גניבה, תוך כדי גניבה ובעת נסיון גניבה;
  5. שטפון, סערה, שלג, ברד, התפרצות הר געש;
  6. מעשה זדון; אולם אם נגרם מקרה הביטוח בידי המבוטח או בידי מי מטעמו במתכוון, פטור המבטח מחבותו.
  חשוב לעיין בתנאי הפוליסה לרבות התנאים הכלליים וכן הסייגים והמגבלות הנקובים בתנאי הפוליסה

 • האם מותר לנסוע ללא ביטוח חובה?

  ביטוח רכב חובהתביעות רכב חובה

  ביטוח החובה כשמו כן הוא - ביטוח חובה. כל בעל רכב מנועי (על פי ההגדרה בהוראות הדין) מחויב בביטוח חובה בתוקף.
  לתשומת ליבכם, לא רק נהיגה ברכב מנועי מחויבת בביטוח חובה, אלא כל שימוש ברכב מנועי (חניה, החנייתו, דחיפתו וכדומה. לפירוט מלא של כל השימושים ברכב מנועי ראה הוראות הדין)

האם ניתן להוזיל את הביטוח גם במקרה של נהגים צעירים?

מאחר שישנם הבדלים במחירי הביטוחים בין חברות הביטוח השונות, מומלץ לבחון הצעות ממספר חברות, וכן לבדוק את המסלול המוצע, התפעול היום יומי (האם נדרשת התקנה ברכב של רכיב קבוע) וטיב השירות המוצע לכם. בכל מקרה, חשוב מאוד להתאים את ביטוח הרכב, וגם אם ילדכם או ילדתכם קיבלו רישיון במהלך תקופת הביטוח – לעדכן את חברת הביטוח בשינוי.

כדאי לבדוק היטב את הבדלי העלויות בין החברות השונות בביטוח המקיף ובביטוח החובה. שימו לב כי כיום ניתן לרכוש ביטוח חובה וביטוח מקיף בחברות נפרדות – מה שעשוי להוזיל את העלויות.

ב-weSure עומדים לרשותכם לביצוע השינוי הנדרש וכן לבחינת ההצעה המשתלמת ביותר עבורכם. בימים אלה משיקה החברה מסלול של רכישת תוספת נהג או נהגת צעירים למספר ימים קבועים במחיר אטרקטיבי ובתפעול קל ופשוט מאזור המידע האישי.

יש לכם עוד שאלות?