בקצרה לחסרי הסבלנות:

 • פוליסת עוקף קורונה של weSure: ביטוח רכב עם כיסוי מצומצם, במיוחד לתקופה זו בעלות של החל מ-64 שקלים בחודש בלבד
 • הרכב ישן מאד? אפשר לשקול להסתפק בביטוח חובה וצד ג'
 • מעריכים שתסעו מעט? תוכלו להוזיל את ביטוח הרכב בעד 25%
 • ככל שתגבילו את זהות הנהגים שיכולים להשתמש ברכב, הביטוח יהיה זול יותר
 • נכונות לשלם השתתפות עצמית גבוהה יותר תביא גם היא להוזלת התעריף
 • לא התנעתם את הרכב תקופה והמצבר הלך? לא לוותר על הרחבת שירותי דרך וגרר
 • הסתיימה תקופת הסגר ואתם חוזרים לשגרת נסיעה מלאה? ודאו שהכיסוי תואם את הצורך הביטוחי או בצעו התאמות

שוב פעם סגר והגבלות תנועה וממילא עובדים רבים נשארים כבר תקופה לעבוד מהבית. בעלי הרכבים ודאי אומרים לעצמם במידה של צדק, שהמכונית הולכת להעלות אבק בחניה אז למה לשלם על ביטוח רכב יקר? הבשורות הטובות הן שיש דרך להתאים את הביטוח לצרכים המשתנים ,להוזיל את ביטוח הרכב ולהתאים אותו למציאות הלא פשוטה שבחוץ.

ביטוח הרכב הולך ומשתכלל ומתאים את עצמו להרגלי הנהיגה והמחיר שלו הפך בשנים האחרונות לגמיש. כשאתם בוחרים חברת ביטוח שתספק את ביטוח הרכב שלכם, ודאו שיש לכם יכולת להרכיב את המוצר בהתאם לצרכים האישיים שלכם, ובכלל זה את האפשרות לרכוש בנפרד את ביטוח החובה, ביטוח המקיף וביטוח צד ג'.

הנה מספר דרכים לבצע התאמות בביטוח הרכב ועל ידי כך להוזיל את ביטוח הרכב דבר שיביא לחיסכון כספי לא קטן ולא רק בתקופות של סגר.

פוליסת עוקף קורונה של weSure:

במידה ואתם בדיוק צריכים לחדש את ביטוח הרכב או רכשתם רכב חדש שיש לבטח, weSure מציעה לכם חבילת ביטוח ייעודית המותאמת לימי הקורונה. מדובר בביטוח רכב רכוש מוזל בעלות של החל מ-64 שקלים בלבד לחודש שמציע מלכתחילה כיסוי מצומצם בתמחור אטרקטיבי שלא כוללת כיסוי בגין נזק עצמי מתאונה, כלומר נזק שנגרם לרכבם כתוצאה מתאונה (להבדיל מנזק לצד ג').

מה מכסה פוליסת ביטוח מקיף "עוקף קורונה"? הפוליסה כוללת כיסוי לנזק צד ג' רכוש מתאונה עד לסכום של מיליון שקלים. בנוסף, היא מגנה מפני גניבת הרכב, מסיכוני אש, נזקי טבע ומעשי זדון. כל אלו עלולים להתרחש חלילה גם אם הרכב חונה בחניה פרטית ואפילו מאובטחת. הפוליסה כוללת גם הגנה משפטית עד סכום של 15 אלף שקלים וכן כיסוי לאביזרים שאינם חלק אינטגרלי מהרכב עד סכום של 3,500 שקלים.

כאשר המבוטח ממילא יודע שכמעט ולא ייסע ברכב כך שהסיכון לתאונה שתפגע ברכב הופך קטן מאד, האופציה הזו הופכת אטרקטיבית, בטח כשהיא מספקת הגנה מפני סיכונים שעלולים להתרחש גם כשהרכב חונה כמו גניבה או נזקי אש. המבוטחים יכולים להרחיב את הפוליסה בתוספת של שקלים בודדים לחודש ולרכוש גם כיסוי לנזקי רעידת אדמה, שירותי דרך וגרירה, רכב חלופי וכיסוי לשבר שמשות, שבר פנסים ומראות צד.

פוליסת ביטוח עוקף קורונה מופיעה בתהליך ההצטרפות הדיגיטלי של weSure  כאחת החלופות הקלות לבחירה.

ברשותכם רכב ישן? ב- weSure תוכלו לרכוש ביטוח חובה וצד ג' בלבד:

חלופה נוספת שעשויה להיות אטרקטיבית לנהגים שלא מעריכים שייסעו הרבה עם הרכב שלהם היא לוותר באופן מוחלט על ביטוח המקיף. במצב זה יש לקחת בחשבון כי אין שום כיסוי ביטוחי לרכב כולל במקרה של גניבה או מעשה זדון. אם ממילא מדובר ברכב מאד ישן ששווה אלפי שקלים בודדים, זוהי אופציה שיש לשקול. חשוב לבדוק אם חברת הביטוח מציעה תמחור נפרד לביטוח החובה, הרכוש וצד ג'. חברות ביטוח רבות מציעות חבילות ביטוח שכוללות את החובה והרכוש יחדיו ורכישה נפרדת של ביטוח החובה וצד ג' דרכן עלולה להיות פחות משתלמת.

נוסעים מעט? תוכלו לחסוך הרבה

גם אם אתם סבורים שכן תזדקקו לרכב בתקופת הסגר לנסיעות קצרות אך חיוניות, יש לכם אפשרות להוזיל את הביטוח בעת ההצטרפות. ב- weSure למשל נשאל אתכם בעת תהליך ההצטרפות כמה ק"מ בכוונתכם לנסוע בשנה הקרובה ברכב. אם תסתפקו בעד 12 אלף ק"מ בשנה, תזכו בהנחה של 12.5% על המחיר המקורי. אם בכוונתכם לנסוע עוד פחות, עד 6000 ק"מ בשנה, ההנחה תגיע כבר לכ-25%. חלופה זו תאפשר לכם לקבל כיסוי ביטוחי מלא בעלות מופחתת.

 • כיצד נקבעת פרמיית הביטוח בביטוח רכב מקיף?

  ביטוח מקיף

  פרמיית ביטוח רכב המקיף תלויה בשני גורמים עיקריים: הרכב המבוטח (ערך הרכב, עד כמה הרכב גניב, עלות החלפים במקרה של תאונה וכו') והנהגים שינהגו ברכב. ביחס לנהגים הנוהגים ברכב, ככל שהנהיגה ברכב תוגבל לנהגים נקובים בשם, לא תתאפשר נהיגת נהגים צעירים והעבר הביטוחי שלך יהיה טוב יותר (מספר הפעמים שתבעת את חברת הביטוח בביטוח מקיף), כך הפרמיה תהא נמוכה יותר. שים לב, אם ינהג ברכב בעת תאונה נהג שאינו מורשה לנהוג ברכב (לדוגמה, בפוליסה ביקשת כיסוי לנהגים מגיל 24 ומעלה וברכב נהג בן 22) לא יהיה לך כיסוי ביטוחי.

 • מהם הסיכונים המבוטחים לרכב עצמו בביטוח מקיף?

  ביטוח מקיףתביעות מקיף

  1. אש, ברק, התפוצצות, התלקחות;
  2. התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא;
  3. גניבה;
  4. כל נזק שנגרם עקב גניבה, תוך כדי גניבה ובעת נסיון גניבה;
  5. שטפון, סערה, שלג, ברד, התפרצות הר געש;
  6. מעשה זדון; אולם אם נגרם מקרה הביטוח בידי המבוטח או בידי מי מטעמו במתכוון, פטור המבטח מחבותו.
  חשוב לעיין בתנאי הפוליסה לרבות התנאים הכלליים וכן הסייגים והמגבלות הנקובים בתנאי הפוליסה

 • האם מותר לנסוע ללא ביטוח חובה?

  ביטוח רכב חובהתביעות רכב חובה

  ביטוח החובה כשמו כן הוא - ביטוח חובה. כל בעל רכב מנועי (על פי ההגדרה בהוראות הדין) מחויב בביטוח חובה בתוקף.
  לתשומת ליבכם, לא רק נהיגה ברכב מנועי מחויבת בביטוח חובה, אלא כל שימוש ברכב מנועי (חניה, החנייתו, דחיפתו וכדומה. לפירוט מלא של כל השימושים ברכב מנועי ראה הוראות הדין)

 • מתי נכנסת לתוקף תעודת ביטוח החובה?

  ביטוח רכב חובה

  ביטוח החובה נכנס לתוקף ביום תחילת הביטוח אך לא לפני מועד תשלום הביטוח, המאוחר מבין השניים. לתשומת ליבך, תעודת ביטוח חובה שאינה משולמת ולא הוטבעה בה חותמת בנק אינה בתוקף!

רק אתם נוסעים ברכב? זה ישתלם לכם

אחת הדרכים להוזיל את עלות ביטוח הרכב היא להגביל את זהות הנהגים בו. אתם יכולים להגביל את הגיל של הנהג הצעיר ביותר שינהג ברכב או להגדיר שרק נהגים עם וותק מסוים ומעלה יוכלו לנהוג בו. בנוסף, תוכלו להגביל את הפוליסה לנהגים נקובים בשם בלבד, למשל להגדיר שרק אתם יכולים לנהוג ברכב – כל אלו יכולים להביא לחיסכון משמעותי בביטוח המקיף ובצד ג'. חשוב כמובן לא לחרוג מהמגבלות שהצבתם שכן הדבר עלול למנוע את הפיצוי הביטוחי וככל שהחלטתם להוסיף נהג או נהגת לביטוח יש לעדכן את חברת הביטוח.

נוסעים פחות ומעריכים שהסיכון לתאונה קטן? אתם יכולים להגדיל את ההשתתפות העצמית

בתקופה של סגר השימוש ברכב קטן משמעותית לצרכים חיוניים בעיקר אבל גם לאחריו, עבור עובדים שיכולים לעבוד באופן מלא או חלקי מהבית, הזמן על הכביש קטן משמעותית ועמו ההסתברות להתרחשות תאונה. ככל שהשימוש ברכב שלכם יורד אתם יכולים לקבל החלטה להגדיל את גובה ההשתתפות העצמית למקרה של נזק עצמי או צד ג'. החלטה כזו יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף בד בבד עם שמירה על הכיסוי והרצף הביטוחי.

ודאו שברשותכם כתב שירות גרירה ושירותי דרך:

בתקופת הסגר, השימוש ברכב פוחת משמעותית, ובמיוחד כשמדובר ברכב השני במשפחה, הוא עלול לשבת בחניה תקופה ארוכה. חשוב אם כן לקחת בחשבון את הסיכון הבא:  מצבר של רכב שלא הותנע תקופה ארוכה עלול להינזק, דבר שיכול להיפתר לא פעם בדרך התנעתו באמצעות כבלים. אלא שלא כולם מחזיקים ברשותם כבלים או יודעים לתפעל אותם ולא תמיד אפשר להציל את המצבר. רכישת כתב שירות של שירותי דרך וגרר יאפשרו לכם להזמין סיוע עד הבית, ללא כל השתתפות עצמית.

הסתיימה תקופת הסגר? שיניתם את הרגלי הנסיעה? יש לבחון את התאמת הכיסוי הביטוחי

תקופת הסגר מסתיימת ואתם צפויים לחזור לעבוד במשרד, חשוב לבחון את הכיסוי הביטוחי בהתאם לצרכים העדכניים שלכם ולהודיע מראש לחברת הביטוח על שינויים נדרשים בפוליסה.

גם כאן מומלץ שתוודאו כי חברת הביטוח מאפשרת עדכונים מסוג זה בצורה פשוטה ויעילה, בכלים דיגטליים לדוגמא באמצעות הוואטסאפ, במסמכים מקוונים ופשוטים המאפשרים לכם לחסוך זמן יקר וזאת בנוסף למוקד שירות טלפוני מקצועי.

 

זהו, אתם מוזמנים לשחק עם המערכת הדיגיטלית שלנו ולראות במהירות כמה תוכלו לחסוך על בחירה בכל אחת מהחלופות שלעיל.

יש לכם עוד שאלות?