בקצרה לחסרי סבלנות

 • הבחירה באיזה מוסך לטפל ברכב לאחר תאונה היא שלך
 • מוסך הסדר הוא מקצועי כמו מוסך פרטי. שניהם מפוקחים על ידי משרד התחבורה ופועלים לפי הוראותיו.
 • במוסכי הסדר המבוטחים זכאים להטבות משמעותיות, כגון השתתפות עצמית מופחתת, רכב חלופי מהיום הראשון, ביטול תשלום כינון ואחריות על התיקון.

כל אדם שחווה נזק לרכבו בתאונת דרכים, שאל את עצמו את אותה שאלה: באיזה מוסך עדיף לתקן את הרכב? יש כאלה שמעדיפים את היתרונות בטיפול במוסך הסדר של חברת הביטוח ויש כאלה שמעדיפים "רק מוסך פרטי". מה נכון? ובכן, כדי לענות על השאלה הזאת קודם צריך לענות על 3 שאלות אחרות:

האם יש הבדלים במקצועיות בין שני סוגי המוסכים?

בקצרה: לא. מוסך הסדר הוא מוסך מורשה על ידי משרד התחבורה ומפוקח על ידו, בדיוק כמו כל מוסך פרטי אחר. יתרה מזאת, ברשימת מוסכי הסדר ניתן למצוא גם מוסכים מורשים של יבואנים, הנדרשים לעמוד בסטנדרטים שלהם. ההבדל היחיד בין שני סוגי המוסכים הוא שמוסך הסדר חתם על הסכם לשיתוף פעולה עם חברת הביטוח, בניגוד למוסך פרטי שלא. ההסכם לשיתוף פעולה נותן הטבות שונות ללקוח של חברת הביטוח ומפשט את תהליך הטיפול בתביעה.

 • כיצד נקבעת פרמיית הביטוח בביטוח רכב מקיף?

  ביטוח מקיף

  פרמיית ביטוח רכב המקיף תלויה בשני גורמים עיקריים: הרכב המבוטח (ערך הרכב, עד כמה הרכב גניב, עלות החלפים במקרה של תאונה וכו') והנהגים שינהגו ברכב. ביחס לנהגים הנוהגים ברכב, ככל שהנהיגה ברכב תוגבל לנהגים נקובים בשם, לא תתאפשר נהיגת נהגים צעירים והעבר הביטוחי שלך יהיה טוב יותר (מספר הפעמים שתבעת את חברת הביטוח בביטוח מקיף), כך הפרמיה תהא נמוכה יותר. שים לב, אם ינהג ברכב בעת תאונה נהג שאינו מורשה לנהוג ברכב (לדוגמה, בפוליסה ביקשת כיסוי לנהגים מגיל 24 ומעלה וברכב נהג בן 22) לא יהיה לך כיסוי ביטוחי.

 • מהם הסיכונים המבוטחים לרכב עצמו בביטוח מקיף?

  ביטוח מקיףתביעות מקיף

  1. אש, ברק, התפוצצות, התלקחות;
  2. התנגשות מקרית, התהפכות ותאונה מכל סוג שהוא;
  3. גניבה;
  4. כל נזק שנגרם עקב גניבה, תוך כדי גניבה ובעת נסיון גניבה;
  5. שטפון, סערה, שלג, ברד, התפרצות הר געש;
  6. מעשה זדון; אולם אם נגרם מקרה הביטוח בידי המבוטח או בידי מי מטעמו במתכוון, פטור המבטח מחבותו.
  חשוב לעיין בתנאי הפוליסה לרבות התנאים הכלליים וכן הסייגים והמגבלות הנקובים בתנאי הפוליסה

 • מה כולל ביטוח אחריות כלפי צד שלישי?

  ביטוח דירותביטוח משכנתא

  הכיסוי הביטוחי בפוליסת הדירה לחבות כלפי צד שלישי הינו למקרה ביטוח שהוא חבות המבוטח או בני משפחתו, לרבות עובדי משק ביתו, לשלם לצד שלישי על-פי פקודת הנזיקין [נוסח חדש], בכפוף לגבולות האחריות הנקובים במפרט בשל אירוע תאונתי שהתרחש בשטח מדינת ישראל או ב"אזור" כהגדרתו בחוק לתיקון ולהארכת תוקפן של תקנות שעת חירום (יהודה ושומרון - שיפוט בעבירות ועזרה משפטית), התשס"ז - 2007 וגרם למוות, מחלה, פגיעה, ליקוי גופני, ליקוי נפשי או ליקוי שכלי, לנזק או אבדן לרכוש צד שלישי.

 • מדוע חשוב לבטח את הרכב?

  ביטוח מקיף

  הרכב הינו נכס חשוב ומשמעותי ולכן קיים אינטרס מובהק להגן עליו. הרכב משמש אותנו לניידות יומיומית בכבישי הארץ וככזה טומן בחובו סיכונים לא מבוטלים וחושף אותנו לנזקים משמעותיים לרכב ולאחריות כלפי רכוש צד שלישי. הדרך היעילה המצויה הינה ביטוח הרכב. אי עריכת ביטוח כאמור עלול לחשוף אותך לאובדן הרכב כתוצאה מתאונה, גניבת הרכב, נזקי טבע, אש, ולנזקי רכוש צד שלישי והוצאות נוספות ומשמעותיות שיקשו עליך ועל משפחתך לחזור לשיגרה.

איפה תהליך התביעה קצר יותר וידידותי?

אם בחרתם ללכת למוסך פרטי, ההתנהלות מול חברת הביטוח בתביעה תהיה באחריותכם, כולל העברת מסמכי תביעה לחברת הביטוח (כגון טופס הודעה, רישיון רכב, רישיון נהיגה ועוד), איסוף קבלות על התיקון מאת המוסך, ובסוף התיקון תתבקשו להשאיר למוסך צ'ק דחוי על סכום התיקון (לרוב דחוי לעד 90 ימים), עד שחברת הביטוח תשלם לכם את גובה הנזק שנגרם לכם.

במוסך הסדר התהליך פשוט יותר: אתם תצטרכו לשלם רק את גובה ההשתתפות העצמית (הנמוכה יותר, כפי שנפרט בהמשך) ויתר התהליך מתנהל בין מוסך ההסדר לבין חברת הביטוח, כך שזה מוריד מכם כל נטל ודאגה. בסיום התהליך תקבלו הודעה על אישור התביעה, וגם פיצוי בגין ירידת ערך, ככל שנקבע כך על ידי שמאי.

עדיין לא השתכנעתי – יש הטבות במוסך הסדר?

בהחלט! כחלק מבחירה במוסך הסדר אתם זכאים למספר הטבות, כגון תשלום השתתפות עצמית נמוכה יותר (בהתאם לתנאי הפוליסה), רכב חלופי החל מהיום הראשון לתיקון, ביטול תשלום כינון ואחריות על התיקון. מעבר לכך, אם התאונה לא קרתה באשמתכם, המוסך יוכל לעזור לכם לתבוע את צד ג' וככל שתידחו על ידי צד ג' (מכל סיבה שהיא) תוכלו לחזור ולתבוע את הפוליסה שלכם, לפי תנאי ההסדר (השתתפות עצמית מופחתת ועוד).

 

אצלנו ב- weSure תוכלו למצוא מוסכי הסדר בפריסה ארצית, לרבות מוסכים מורשים של יבואני מזדה, יונדאי, טויוטה, פורד ועוד. חשוב לזכור כי בתהליך הדיגיטלי שבנינו, אתם קובעים את גובה ההשתתפות העצמית ויכולים לראות כיצד הסכום משפיע לכם על עלות דמי הביטוח, והכל בפשטות ובשקיפות מרבית. ואל תשכחו לנסות להוזיל את ביטוח הרכב שלכם!

יש לכם עוד שאלות?