הבוקר (10.3.21) פתחה הנהלת ווישור גלובלטק, חברת הביטוח הדיגיטלית הראשונה בבורסה, את המסחר לרגל רישום מניות החברה בבורסה לניירות ערך. ווישור היא אחת מ-30 החברות החדשות שנרשמו למסחר בבורסה בתל אביב מתחילת 2021.

ווישור גלובלטק, כקבוצת טכנולוגיה וביטוח דיגיטלי, מצטרפת לענף הביטוח בבורסה הכולל 8 חברות בשווי כולל של כ-28 מיליארד שקלים. החברה פועלת באמצעות חברת הבת "ווישור חברה לביטוח", כמבטח דיגיטלי בתחום הביטוח הכללי בישראל. חברת הביטוח פועלת מכוח רישיון מבטח לעיסוק בענפי הביטוח הכללי שקיבלה בשנת 2018 כקבוצת ביטוח דיגיטלית רב ערוצית הן בהפצה ישירה והן באמצעות ערוצי הפצה נוספים.

ווישור עוסקת כיום בעיקר בביטוחי רכב ובקיץ 2020 החלה להציע גם מגוון חבילות לביטוח דירות לרבות ביטוח אגב משכנתא. ווישור ביטוח מתכוונת להשיק במחצית השנייה של 2021 גם מגוון מוצרים חדשים לתחום בתי העסק שיכללו בין היתר, כיסויים לביטוחי רכוש (מבנה ותכולה), חבות צד ג', חבות מעבידים ועוד.

ווישור הנפיקה מניות הן למוסדיים במסגרת הצעה לא אחידה והן לציבור בדרך של הצעה אחידה וגייסה סכום של כ-85 מיליון שקל, לפי שווי חברה של כ-382 מיליון שקל. מניית החברה צפויה להיכנס, בתום יום המסחר של ה-6 במאי, במסגרת המסלול המהיר לחברות חדשות למדדי הבורסה: ת"א-צמיחה, ת"א-פיננסים ות"א-ביטוח פלוס.


ניצן צעיר-הרים מנכ"ל ווישור גלובלטק אמר: "אנו מברכים על ההצטרפות שלנו לבורסה כמהלך טבעי של חיבור לשוק ההון הישראלי ולפעילות הקבוצה. ההנפקה מספקת למשקיעים אפשרות להכרות מקרוב עם פעילותנו הטכנולוגית והשווקים החדשים שאנו מתכוונים לפעול בהם. אנו מאמינים כי ההובלה שלנו בתחום ניכרת ללקוחות בתהליך דיגיטלי פשוט, נגיש ותחרותי. אנו תקווה כי המשקיעים הישראלים ייהנו יחד איתנו מהמשך הצמיחה של החברה".

שרית ברמן, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה, אמרה: "אנו מברכים על הצטרפותה של ווישור לבורסה בתל אביב, ומאמינים כי תחום הביטוח הדיגיטלי, יתפוס תאוצה כמו תחומים רבים נוספים, שהשפעת הקורונה האיצה את התפתחותם. כבית של הכלכלה הישראלית, הבורסה היא המקום הטבעי והמתאים לצמיחתן של חברות טכנולוגיה ישראליות, ממגוון תחומים, המאפשר לחברות להתפתח ולצמוח לטובת המשקיעים והמשק הישראלי כולו. אנו מאחלים להנהלת ווישור ולעובדיה הצלחה רבה בהמשך הדרך."

הנהלת ווישור פותחת את המסחר בבורסה

בתמונה מימין לשמאל: אמיל וינשל, יו"ר דירקטוריון ווישור ביטוח ודירקטור ווישור גלובלטק; יוחנן דנינו, נשיא הקבוצה ויו"ר ווישור גלובלטק; ניצן צעיר-הרים, מנכ"ל ווישור גלובלטק; מורן דביר סופר, יועצת משפטית ווישור; יוסי מולקנדוב, סמנכ"ל כספים ווישור ושרית ברמן, כלכלנית ביחידת ההנפקות בבורסה.